d48ed900e79fa9547169c26138b4cd8d_XL[1]

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE)

FUE  hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar elde etmemizi sağlayan bir saç ekimi tekniğidir. FUE ile tüm saç ekimi girişimlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden tek tek alınan canlı saç köklerinin saçsız olan bölgeye transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

FUE’ de donör alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede gözle görülür bir iz kalmaz, hastayı günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu yaşayanları yeniden saçlarına kavuşturur.

FUE İşleminin Aşamaları

1. AŞAMA

Ortalama 1 saat sürmektedir.

İlk olarak ense bölgesindeki saçların tıraş edilmesi ile başlanır. Nedeni; saç köklerinin verici bölgeden saç ekim robotu ya da mikro motor ile tek tek alınabilmesi için saçların 0,3 mm. kısaltılması gereğidir. Saç köklerinin alınacağı bölgenin lokal anestezik (jetokain, citanes ve marcaine) ilaçlar ile uyuşturulması

2. AŞAMA

Ortalama 3 saat sürmektedir. Saç köklerinin saç ekim robotu, mikro motor ile tek tek alınması işlemidir. Saç köklerinin alım aşamasında mikro motor ya da saç ekimi robotunun ucunda 0,8-1 mm. pançlar kullanılmalıdır. Sizin de alınan saç köklerini çok rahat bir şekilde sayabilmeniz için saç köklerinin alım aşaması tamamlandıktan sonra saç kökleri özel bir solüsyon içerisine 100’lik gruplar halinde yerleştirilmesi gerekir. 3 aşamaya geçmeden önce sizin için yemek ve ihtiyaç molası verilir.

3. AŞAMA

Ortalama 3 saat sürmektedir.

Doktorunuz ile birlikte ön saç çizginizi oluşturursunuz. Ekilecek olan saç köklerinizin dağlımı ile ilgili son bir kez tekrar karar verirsiniz. Belirlenen ön saç çizginizin bulunduğu bölgeden itibaren ekim yapılacak alan tamamen lokal anestezik ilaçlar ile uyuşturulur. Saç köklerinizin çapı ve saç köklerinin olması gereken derinlik hesaplamaları yapıldıktan sonra saç kökleriniz için saç köklerinin yerleştirileceği yuvalar (kanallar) açılır. Kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli kısmını oluşturmaktadır.

 

fut-sac-ekimi-teknigi[1]

Kanal Açma İşlemi Neden Bu Kadar Önemli?

1. Saç köklerinin beslenebilmesi için saç köklerinin yerleştirileceği mikro kesilerin (kanalların) ekilecek olan greftlerin çapında olması gerekmektedir.

2. Saç köklerinin yerleştirileceği mikro kesilerin açıları dökülme olmadan önceki mevcut olan saçların yönünde açılmalıdır.

3. Verici bölgeden alınan saç köklerinin çapı ve uzunluğu hesaplanmalıdır. Kişiye özel kanal açıcılar kullanılmalıdır.

4. Ekilecek olan greftlerin açıları tecrübeli uzmanlar tarafından, kişinin kafa yapısı ve saç açıklığı gözünde bulundurularak, 45 derecelik açılarla kanalların açılması gerekmektedir.

Uzm. Dr.

Cevat YEGANİ

Telefon

+90 535 660 77 88

WhatsApp

+90 530 341 25 25

E-posta

info@selanthair.com
Hemen Ara!