Anlaşmalı Kurumlar

Buraya tıklayınca hastaneye bağlanacak

Selant Hair'de Sunduğumuz Hizmetler

Saç Ekimi Hizmetlerimiz

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi tekniği, CHOI İmplanter kullanılarak daha yüksek yoğunluk elde edilmesine yardımcı olan yenilikçi bir yöntemdir. Ayrıca greftler doğrudan ekildiği için kanalların ayrı bir aşamada açılmasını gerektirmez.

FUE Saç Ekimi

Bu saç ekimi tekniğinde kel ve seyrek bölgelerde küçük kanallar açılır ve donor bölgesinden alınan saç kökleri birer birer ekilir. Mikro Motor cihazı kullanılarak kökler alınır.

PRP ve Mezoterapi Saç Dökülmesi Tedavileri

Platelet Rich Plasma or PRP is becoming popular in the field of dermatology due to its ability to stimulate hair growth. Through this method, 

Safir Saç Ekimi

Safir tekniği, Mikro FUE ile aynı şekilde yapılır ancak tek fark, alıcı bölgedeki kanalları açmak için kullanılan alettir. Bu teknikteö Safir değerli taşlar kullanarak daha küçük kanallar açılır ve bu nedeniyle daha kısa iyileşme sağlıyor. 

Sakal ve Kaş Ekimi

Sakal ve Kaş ekimi, bu bölgelerdeki saç yoğunluğunu arttırmayı amaçlayan kozmetik bir cerrahi işlemdir. Buna sakal, bıyık ve kaşlar dahildir. İşlem, ense bölgesinden saçın alınmasını ve istenen bölgeye ekilmesini içerir.

Saç Ekimi Hakkında

Dünya’da ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE), hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar elde etmemizi sağlayan bir saç ekimi tekniğidir.FUE ile tüm saç ekimi girişimlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden tek tek alınan canlı saç köklerinin saçsız olan bölgeye transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

FUT yönteminden farklı olarak bu yöntemde Foliküler üniteler (greft) doğrudan derinin kök seviyesinden özel pançlar, mikro motorlar ya da günümüz saç ekiminin en son teknolojik yeniliği olan saç ekim robotu ile tek tek çıkarılmasıdır. Bu yöntem “non-invasive” olarak bilinir.

FUE’ de donör alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede gözle görülür bir iz kalmaz, hastaya hiçbir komplikasyon oluşturmadan, günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu yaşayanları yeniden saçlarına kavuşturur.

FUE’de ve FUT’ta çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin yeni yerlerine yerleştirilmesi tamamen aynıdır.

Saç Ekimi ile İlgili Merak Ettikleriniz.

Genellikle erkeklerde görülür.Saç dökülmesindeki en önemli etken genetiktir.Dökülmeyi tetikleyen diğer etkenler:Stres,depresyon,sebarik deri hastalığı,saç kıran

Herkese uygulanamaz.Genellikle erkeklere uygulanabilir.Çünkü kadınlarda çok fazla kellik oluşmaz,bunun yerine seyrelme olur.

Saç ekilebilmesi için kişinin kulağının arkasındaki saç olması gerekir.Yaş sınırlaması yoktur.

Öncelikli olarak saçı olmayanlara ekilemez.Ağır kalp hastalarına,ağır böbrek yetmezliğine hastalarına,ileri derecede tansiyon hastalarına,tedavisi kolay yapılamayan şeker hastalarına.

2000’li yıllardan önce fute yöntemi uygulanıyordu.Bu yöntemde;Kafanın arka kısmında iki kulak arasında kalan bölge elips olarak çizilip uyuşturulur. Bu bölgedeki deri saçları ile birlikte alınır ve laboratuavarda ilaçlanıyor ve bunlar tek tek kökleri ile birlikte ayıklanıyor ve sonrada saçın dökülen bölgesine ekiliyor. Burada alınan saçların sayısı 1000 ile 1500 arasında olduğundan saç ekiminde yetmiyordu. Son yıllarda fue yöntemi denilen bir yöntem geliştirildi. Burada ise yine iki kulak arasında kalan bölge local olarak uyuşturuluyor. Uyuşturulduktan sonrada bu bölgede kalan saçlar tek tek kökleri ile birlikte alınıyor ve kel olan bölgelere ekiliyor.

Alınacak saç kökünün ki buna folükül denir. Bu folüküllerin sayısı ile orantılıdır.Süre olarak minimum 2-3 saat,maksimum 7-8 saat sürebiliyor.Yani ekilecek bölgenin miktarına göre değişiyor.

Şu anda Türkiye de başka bir kişiden saç nakline geçilmiş değildir. Fakat bugün Türkiye de nasıl bir insandan başka bir insana kalp nakli,böbrek nakli,karaciğer nakli yapılıyorsa mutlaka saç folükülü naklide yapılacaktır ve buda bunlar içinde en kolayı olacaktır. Sonuçta saçta bir organdır ve gelecekte mutlaka yapılacaktır.

Göğüsten,sırttan,koldan ve bacaklardan alınan kıllarda ekilebilir. Fakat bununda şöyle bir sakıncası var;kafamızdaki kıl ile vücudun diğer bölgesindeki kılların dayanıklılığı farklı olduğundan pek önerilmiyor. Ama vücudun başka bir yerinden saç ekimi mümkündür.

Ekildiği zaman local anestezi uygulanır. Dolayısıyla saç ekimi yaptıran insanlara ertesi gün işe gitmemesi öneriliyor.Bunun yerine evde uzanıp dinlenmeleri,televizyon seyretmeleri,müzik dinlemeleri öneriliyor. Çünkü eğilmemeleri gerekir. Birinci günkü şişlik ikinci gün kalmıyor. Ağrı zaten olmuyor çünkü uyuşturuluyor.

Bozulmaz. Taranabilir,yıkanabilir,fön çekilebilir vs. Yani ekilen saç hiçbir şekilde doğallığı bozmuyor. Çünkü kişiden alınıp yine kendine ekiliyor.

Bizimle iletişime geçmek için arayabilir

Expert Dr.

Cevat YEGANİ

Telephone

+90 535 660 77 88

WhatsApp

+90 530 341 25 25

E-posta

info@selanthair.com

Hemen Ara!