Saç ekimi, geliştirilen yeni yöntemlerle artık daha sağlıklı ve konforlu olsa da, dikkatli olmayı ve oldukça detaylı çalışma ve tecrübe gerektiren bir operasyondur.

Kişiler tedavi olmadan önce kesinlikle tedavi olmayı düşündükleri klinikleri ve saç ekim merkezlerini detaylıca araştırmaları gerekir.Bu araştırmalarını yaparken daha önce bu işlemi orada yaptırmış olan hastalarla konuşmalı kendilerinin operasyonu gerçekleştiricek olan uzmanla operasyon hakkında detaylıca bilgi toplamalıdır.

İşlem basite alınıp, yetkin olmayan bir yerde ve ekiplere yaptırılırsa hem sağlıkla ilgili komplikasyonlar ortaya çıkabilir; hem de estetik kaygıları gidermek için yapılan bir tedavi daha sıkıntılı sonuçlar doğurabilir.

Saçların doğal çıkış açısında ve yönünde ekim yapılması, alınan saç köklerinin dış ortamda bekletilmeden hızlı şekilde nakledilmesi, ekim öncesi ve sonrası sürecin iyi anlatılmasının bu operasyonun sağlıklı ve başarılı olmasındaki en önemli faktörler olduğunu belirtiyor. Saç ekimi, anestezi gerektiren bir işlemdir ve bu nedenle, hastanelerde, ameliyathane ortamında ve bir doktor başkanlığında bir ekiple yapılmalıdır.

[/vc_column][/vc_row]

Uzm.Dr.

Cevat YEGANİ

Telefon

+90 535 660 77 88

WhatsApp

+90 530 341 25 25

E-posta

info@selanthair.com