Saç ekimi yaptırmak için kesin bir yaş sınırı yoktur.

Özellikle gençler saç dökülmesinin başladığı dönemlerde genellikle telaşa kapılıp yanlış kararlar verebilmektedirler.
Uygulanan saç ekimlerinde sonucun istediğiniz gibi olabilmesi için ileriye dönük bir planlama yapılmalıdır. Yaşınız genç ve saçlarınız ön bölgeden bir miktar açılmış ise ilerleyen yıllarda saç açıklığınızın daha fazla artacağını hesap ederek yaptıracağınız saç ekimini buna göre planlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Sadece saçlı deriye değil, kaş, bıyık, sakal gibi alanlara da saç kökü nakli yapılabilir. Saç ekimi, erkek tipi dökülme sonucu oluşan saçsız alanda, saç çıkarabilecek etili bir tedavi yöntemdir. Kellikle sonuçlanan saç dökülmelerinin yaklaşık %95’i genetik olduğundan, eski saçlara kavuşmak için kullanılan ilaç, krem veya kozmetik ürünler yeterli sonuç vermemektedir.

Saç dökülmesi bazı kişilerde fiziksel olduğu kadar olumsuz psikolojik etki yaratmaktadır. Şu kesindir ki saç dökülmesi ciddi bir rahatsızlık olmaktan öte estetik bir kaygıdır. Eğer siz de saç ekimiyle kendinizi daha genç hissedecekseniz, aynaya baktığınızda mutlu bir ifade görecekseniz, özgüveniniz artacaksa saç ekimi yaptırabilirsiniz. Bu soruların cevabı, vereceğiniz saç ekimi kararı için çok önemlidir.

Saç ekimini her şeyden önce siz istediğiniz için yaptırmalısınız.

Uzm.Dr.

Cevat YEGANİ

Telefon

+90 535 660 77 88

WhatsApp

+90 530 341 25 25

E-posta

info@selanthair.com
Hemen Ara!