*Saç ekiminde hastanın baş bölgesinin resmi çekilir. Buna uygun olarak hastaya tedavi uygulanması gereklidir. Hiçbir doktor kendi zevki doğrultusunda işlem yapamaz. Daha rahat bir ekim işlemi için saçlar kısaltılır. Saçlı deriye anestezi uygulanır ve işlemin ilk aşaması gerçekleştirilmiş olur.

*Hastanın ense bölgesinden ekime uygun olan saç kökleri alınır. Bu saç köklerinin özelliği baş bölgesinde en dayanıklı ve güçlü saçlar olmasıdır. Ense bölgesi saç ekimi için kullanılan saçların en uygun olduğu bölgedir. Ense kısmından alınan saçların bulunduğu bölge donör bölgedir. Alınan saç köklerinin yani greftlerin sayısı ekilecek bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu sayı 1500 olabildiği gibi 6000 adette olabilir.

*Çekilen resimlerden faydalanarak saç köklerinin nereye ekileceği tespit edilir. Saçlarda yön farkı bulunmamalıdır. Devamlı arkaya doğru taranan saçlarda öne doğru yanlış bir ekim söz konusu olduğunda ektirdiğiniz saçlardan memnun kalmayabilirsiniz. Bu işlemler sırasında başın ön tarafına uzman doktor tarafından alın çizgisi belirlenir. Alın çizgisinin düzgün olması çok önemlidir. Saçlar bu bölgede daha çok göze çarpacağından çizgi düzgün olmalıdır.

*Saçların ekim yönü belirlendikten sonra en son işlem olarak saç ekimi gerçekleştirilir. Enseden elde edilen kökler dikkatli bir şekilde belirlenen bölgelere ekilir. Saç ekim işlemi alınan saç köküne göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 5 veya 7 saat sürmektedir.

*Saç ekimi işleminden sonra bölge steril hale getirilir ve doktorun verdiği bilgiler ve uyarılar dikkate alınır. Bundan sonra saçların çıkma ve gelişme evresi doktor kontrolünde gözlemlenir.

Uzm. Dr.

Cevat YEGANİ

Telefon

+90 535 660 77 88

WhatsApp

+90 530 341 25 25

E-posta

info@selanthair.com
Hemen Ara!