Fue_sac_ekimi_avantajları

Fue Saç Ekiminin Avantajları

Saç ekimi işleminde en çok tercih edilen yöntem fue saç ekimidir. Fue yöntemi saç köklerinin tek tek alınıp ekilmesi işlemidir. Fue yöntemi bıçak kullanılmadan uygulanan bir işlemdir. Dikiş kullanılmaz, kişinin beklentilerine göre seans aralığı ayarlanılır. Saç kökleri tek tek alınıp, ekim yapılır. Herhangi bir kesik ve yara izi olmaz. Bayanlarda ve erkeklerde çok rahat bir şekilde uygulanır. Fue yöntemi ile saç ekimi yapıldıktan sonra iyileşme süreci hızlı bir şekilde gerçekleşir. Günlük hayatınıza kısa sürede  devam edebilirsiniz.

Fue yönteminde alınacak saç kökü sayısı fut yöntemine göre daha fazladır. Fue saç ekimi yönteminde ağrı ve acı duyulmaz. Fue saç ekiminden sonra, saç ekimi yapılan kişi normal yaşantısına geri döner. Saç ekimi öncesinde kişiye lokal anestezi uygulanır, sadece ekim yapılacak alan uyuşturulur. Fue saç ekiminde fue motoru olarak adlandırılan ince uçlu cihazla saç ekimi yapılır, böylece daha az sürede ekim işlemi tamamlanır. Nakledilen saç kökü kadar saç teli çıkar. Tek seansta 4000-7000 arası saç kökü alınıp ekilebilir. Fue kötü saç ekimlerinin düzeltilmesinde de önemli bir yere sahiptir.

BİR SEANSTA KAÇ GREFT SAÇ EKİLEBİLİR

 

sac-grefti
Greft Nedir : Greft transfer edilen saç dokularına verilen isimdir, yani ekilecek saç kökleridir.
Saç Ekimi Seansı Nedir : Seans kişiye uygulanacak saç ekim işlemi sayısına denir. Genellikle bir seansta istenilen ekim sonucuna ulaşılır, fakat yeterli olmayan seanslar sonucunda kişiye 2. ve 3. seanslar uygulanabilir.

Saç ekimi işlemi önemli bir operasyondur ve birçok neden saç ekimi sürecini etkilemektedir. Saç ekimi işlemini; kişinin saç yoğunluğu ve saç sıklığı belirler. Ne kadar fazla ise alınacak saç kökü (greft) o kadar fazla olmaktadır, saç seyrek ise alınacak kökte ona göre azalmaktadır. Saç ekim işleminde ne kadar çok greft alınıp ekilirse sonuçta buna oranla daha doğal görünümlü olur.

Alınacak greft sayısı saç ekim yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Fut yönteminde; alınan saç kökleri, ensedeki saç derisinin gevşekliği ve saçın sıklığı ile alakalıdır. Fut saç ekimi yönteminde saç kökleri topluca alındığından 4000-5000 arası greft alınıp ekilebilir.

Fue saç ekimi tekniğinde; saç kökleri tek tek alınıp ekildiği için fut saç ekimi yöntemine göre daha uzun bir operasyondur. Ortalama 8-10 saat sürer ve tek seansta alınan saç kökü sayısı 3000-3500 greft civarında olur. Fakat operasyon sonrasında istenilen neticeye ulaşılamadıysa 2. ve 3. seanslar uygulanarak istenilen saç kökü miktarına erişilir. Alınan saç kökleri saç yapısına göre de değişir, Kişinin saç yoğunluğu ne kadar çok ise alınacak ve ekilecek saç kökü sayısı da o kadar fazla olur, saç  ekimi işlemi kaliteli ve başarılı olur.

Uzm. Dr.

Cevat YEGANİ

Telefon

+90 535 660 77 88

WhatsApp

+90 530 341 25 25

E-posta

info@selanthair.com
Hemen Ara!