FUE SAÇ EKİMİ

   * Saçlar sıfır numara kesilir.Neden sıfır numara yapıyoruz açıklamasını yapalım.

Saçlar sıfır numara traş olmadan saç kökleri alınmaz.Saç ekim sökterinde bazıları  asker traşı gibi saçmı kesilir diyorlar 3 cm 2 lik alana  saç ekimi yapılacaksa o zaman lokal bölgelerden aralıklı olarak sıfır yaparak alınabilir ancak yine alım  bölgesi kısmi sıfırlanması gerekir. Ancak hiç biz saçı kısaltmadan yaparız derlerse ellerinden öperim.

   * Saç çizgisi; doğal bir saç çizgisi yapılabilmesi için Fehmi arman,dr ve asistanları toplanırlar resimleri çekilerek ekim bölgesinde sanatsal çizimlerini yapar ve en doğal çizgilerini uygularlar.

   * Medikal misafirimizin genel kontrolleri yapıldıktan sonra operasyona başlanır.

   * Anestezi işlemi:

a)Lokal anestezi:

Kısmi bölgeleri uyuşturularak yapılan yöntem bu yöntemde misafirimizde beş dakika yanma ve acı durumu olabilir

b) Sedasyon:

Hastada uyku hali oluşturarak hastanın rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlamak için kullanılır. Bilinç açıktır, geçici hafıza kaybı söz konusudur. Genellikle lokal ve bölgesel anestezi desteklemek amacıyla kullanılır. Buna ek olarak hastalara uygulanacaksa girişimsel yöntemlerden önce sedasyon uygulamaları gerek hastayı gerekse cerrahın işini çok kolaylaştırır. Örneğin; gömülü bir dişin çekimi öncesi hastayı sedatize etmek hastanın korku ve endişelerini giderilir hasta ve hekim cerrahi işlem sırasında rahat eder.Pek çok hastaya lokal anestezi kullanılarak bölgenin “uyuşturulması” ile cerrahi işlemler yapılabilir. Uyutulmak ve böylece cerrahi müdahalenin farkında olmamayı isteyen hastalara IV (intravenöz, Damar içine ilaç verilmesi) sedasyon önerilir.Misafirimizin konforu açısından önerilen bir uygulamadır.

   * Saç ekiminde her aşama çok önemlidir.Yaklaşık üç saat sürecek olan süreç bunlardan biriside saç alım tekniğidir

Foliküler Ünite Saç Ekimi Teknolojisi hakkında bilgi edinin:

Fue metot’u bir alım tekniğidir.

Bazı saç ekim sitelerinde fue tekniği saç ekimi yapılır yaparız yapılıyor gibi efsane yazarları okuyorum,ancak bu tamamen yanlış bir durumdur.

Fue methot’u saç çıkarma veya saç alma tekniğidir

Saç köklerini manuel veya mikro motorla alınabilir.

Alınan saç köklerini düzgün bir şekilde kesmeden başarılı bir şekilde fire vermeden çıkarılabilmesi

Manuel alımlarda her hangi bir elektrikli el aleti olmadan el yordamıyla alınabilir.

Bu sistemi Türkiyede ilk başlatan kliniklerden birisiyiz halen yapmaktayız.

Ancak şu an mikro motorlada alım yapılabilir nedeni geçmiş yıllarda motor punchlarının oldukça kalın olduğundan doner bölgeyi hasarlı hale getirmekte idi oysa şu an kullanılan ince uçlu punchlar geçmişe meydan okuyor.operasyonlarda kullanılabilir.

   * saç kökleri alım uygulaması tamamlandıktan sonra kanal açma işlemi yapılır ancak burada doktorun tamamen sanatsal mimarisini kendinizi teslim etmeniz gerekiyor.opersayona başlarken yapılan mimari çizimlerin yön ve açılarına göre kanal açılması gerekir.Açılar bazen 15 derecede açılırken bazende 35 dereceye kadar çıkabilir.o anda misafirimizin saç yapısına uygun olarak açı ve yönler yuvarlak iğne uçlarıyla verilir.Bizde jilet le kanal açılmaz.

   * Kanallar açıldıktan sonra yemek ve dinlenme molası verilir yaklaşık 15 dakikadır.

   * Ekim zamanı yaklaşık 3,5 veya 4 saat sürecek olan ekim süreci başlar ve biter

   * Misafirimizin sargıları ekim bölgesi açık kalacak şekilde kapatılır ve hastanemizde transfer edilir.

Misafirimizin yatış şekli çok önemlidir.yatarken yüz üstü ve yan yatmaması gerekir yatarsa çok şişmeler olur ancak korkulacak bir durum değildir 2-3 güne kadar iyileşmesi mümkündür.

   * Ekim tarihinde 3 gün sonra ilk yıkama için hastanemize davet ederiz ve yıkama tamamlanır tekrar evine göndeririz ve toplam 7. Günde saçlarında kabuklanma ve yara bere izi kalmadan tranferini gerçekleştririz.

   * Ektiğimiz saçlar 1 aya kadar şok dökülme olacaktır.Bazı kişilerde olmamakla birlikte sık görülen bir durumdur.endişeye gerek yok yaklaşık ekim tarihinden itibaren 75 gün sonra çıkmaya başlar ve her geçen gün daha iyi giderek ön tarafların yaklaşık 6 ay sonra %80  çıkmış olacaktır tepe bölgesi ekimlerinde ise yaklaşık 12 ayı bulabilmektedir.

Uzm. Dr.

Cevat YEGANİ

Telefon

+90 535 660 77 88

WhatsApp

+90 530 341 25 25

E-posta

info@selanthair.com
Hemen Ara!